Bezpieczne dziecko to bezpieczne okna

Z pewnością każda rodzina bardzo przeżywa fakt, kiedy w domu pojawia się dziecko. Jeszcze, zanim pociecha na dobre zagości w rodzinie, zaczynają się poszukiwania łóżeczka, ubranek oraz innych sprzętów i zabawek, które będą niezbędne przez najbliższe miesiące. Bezpieczeństwo dziecka jest jednak priorytetowe i nigdy nie powinniśmy o tym zapominać. Zawsze warto więc wybierać meble, które są praktyczne, a nie tylko ładne. Bezpieczeństwo jest ważne, szczególnie dlatego, że dzieci w pewnym momencie zaczynają nie tylko szybko rosnąć, ale stają się również znacznie bardziej ruchliwe i ciekawe świata. Dlatego też, wybieramy, między innymi łóżeczko, które posiada specjalne zabezpieczenia, chroniące przed wydostaniem się dziecka. Często też dodatkowo, dla własnej pewności, umieszczamy obok łóżeczka poduszkę lub coś miękkiego.

Warto także zastanowić się również nad wymianą okien w pokoju dziecięcym. Jest tak szczególnie w sytuacji, kiedy co pewien czas dochodzą nas informacje o tym, że dziecko wypadło, bądź o mały włos, nie wypadło z piętra w bloku lub innego budynku. Takie sytuacje zdarzają się nie tylko z powodu braku odpowiedniej opieki. Czasami wystarcza chwila nieuwagi, jak i to, że dziecko samo sięgnęło do klamki i było w stanie otworzyć okno. Takie niebezpieczne i często kończące się tragicznie sytuacje sprawiły, że dziś możemy znaleźć specjalne okna, których dziecko samo nie otworzy. Dzięki temu, można mieć pewność, że pozostawiając dziecko w pokoju, w łóżeczku na kilka minut, czy też bawiące się zabawkami, jest ono bezpieczne, ponieważ okno pozostanie we właściwej pozycji. Osiągnięto to, między innymi poprzez zastosowanie specjalnego kluczyka, który pozwala na otwieranie okna, zamykanie oraz jego uchylenie. Okno zostaje zablokowane w takiej pozycji, w jakiej je zostawiliśmy, co pozwala zarówno rodzicom, opiekunom, jak i samemu dziecku na spokojny odpoczynek i sen.

Nowoczesne okna mają również szereg innych zalet. Skuteczniej zabezpieczają one nie tylko przed zimnym powietrzem z zewnątrz budynku, ale również chronią przed hałasem. Ich szczelność powoduje mniejsze ryzyko dostania się do wnętrza np. owadów, które są obecne szczególnie w okresie wiosennym oraz letnim. Dla osób dorosłych są one zazwyczaj nieszkodliwe, jednak dla dzieci mogą być niebezpieczne. Lepiej więc, odpowiednio wcześnie, zadbać o komfort dziecka i jego spokojny sen, by później nie musieć ponosić przykrych konsekwencji, wynikających ze swojego zaniedbania.